Otwarcie biblioteki

Drodzy Czytelnicy!
Bardzo się cieszymy, że możemy do Was wrócić po przerwie. Otwieramy już 4 maja 2020 r. Oczywiście będą obowiązywały pewne ograniczenia dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.
Wypożyczalnia dla Dorosłych oraz Oddział dla Dzieci przy ul. Głębokiej 15 będą czynne w godzinach wakacyjnych z wyłączeniem sobót:
poniedziałek     8.00-15.00
wtorek               9.00-17.00
środa                  9.00-17.00
piątek                 9.00-17.00
Do odwołania nieczynne będą czytelnie internetowe w bibliotece głównej, oddziale dziecięcym i na filiach oraz czytelnia czasopism. Tygodniki oraz miesięczniki będą wypożyczane do domu łącznie z bieżącymi numerami. Do odwołania możliwe będzie tylko wypożyczanie i zwrot książek oraz czasopism. Biblioteka nie będzie świadczyć innych usług.
Książki dla dorosłych oraz czasopisma należy zwracać w czytelni, ponieważ muszą przejść kwarantannę tj. zostaną wyłączone z obiegu na okres 10 dni. W Wypożyczalni dla Dorosłych może znajdować się równocześnie pięć osób, a w Oddziale dla Dzieci – dwie. Warunkiem skorzystania z wypożyczalni jest dezynfekcja rąk przy wejściu oraz maska ochronna. Prosimy też o zachowanie bezpiecznych odległości od siebie w kolejce oraz między regałami. Uruchomiona zostanie możliwość zamawiania dostępnych książek przez katalog biblioteki. Zamówień można dokonać między godz. 19.00 a 7.00. Zamówione pozycje będą do odebrania w tym samym dniu, po otwarciu biblioteki. Np. książka zamówiona w poniedziałek o godz. 6.30 będzie do odebrania w poniedziałek, natomiast książka zamówiona w poniedziałek o 20.00 musi być odebrana we wtorek.
Filie biblioteki będą czynne w dotychczasowych godzinach. Na filii może znajdować się równocześnie do dwóch osób. Tu również warunkiem korzystania będzie dezynfekcja rąk oraz używanie masek ochronnych.
Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, ponieważ zachowanie zasad bezpieczeństwa jest najważniejsze. Dla nas też jest to zupełnie nowa sytuacja i mamy nadzieję, że zechcą nam Państwo w niej pomóc.