PRACOWNIA MULTIMEDIALNA

Logo Pracowni Multimedialnej "YOURmedi@TWOJEmedia"

“YOURmedi@TWOJEmedia” to pracownia multimedialna, zlokalizowana na II piętrze Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, służąca edukacji medialnej i czytelniczej dzieci, młodzieży i dorosłych. Stąd na wspólnej przestrzeni zgromadzone zostały książki, cyfrowe urządzenia: aparaty, kamery, tablety, stacje graficzne, sprzęt DJ i komputery wraz z oprogramowaniem do obróbki tekstu, dźwięku i obrazu. Założeniem projektu jest przyciągnięcie do Biblioteki ludzi w każdym wieku możliwościami rozrywki, po to, by z czasem mogli się angażować w bardziej systematyczne i społeczne przeżywanie oraz kreowanie idei i cyfrowych produktów.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoSystem organizacji pracowni zakłada też wdrożenie mechanizmów merytokratycznych, gdzie każdy młody użytkownik, po nabyciu odpowiednich kompetencji i wniesieniu twórczego wkładu na rzecz społeczności, będzie mógł uzyskać z czasem “stanowisko” o nazwie Junior Mentor – czyli stać się nastoletnim liderem uczącym mniej zaawansowanych członków.

Członkiem społeczności “YOURmedi@TWOJEmedia” może zostać każdy, kto zgodził się przestrzegać obowiązującego Regulaminu korzystania z materiałów i usług Biblioteki Miejskiej w Cieszynie i posiada aktywną kartę biblioteczną.

Pracownia Multimedialna “YOURmedi@TWOJEmedia” powstała w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z budżetu państwa.

W ramach Programu „Orange dla bibliotek” realizowanego przez Fundację Orange, cieszyńska Biblioteka otrzymała dotację finansową, którą przeznaczyła m.in. na pokrycie kosztów dostępu do Internetu w Bibliotece Głównej oraz filiach. We wszystkich tych placówkach bibliotecznych, w tym również w pracowni multimedialnej, dostęp do Internetu jest bezpłatny.

Zdjęcie przedstawiające wnętrze Pracowni Multimedialnej

GODZINY OTWARCIA PRACOWNI:

Biblioteka Miejska w Cieszynie informuje,
że z uwagi na przystąpienie instytucji do projektu STREFY INNOWACJI
w okresie wakacji letnich
Pracownia Multimedialna „YOURmedi@TWOJEmedia”
będzie otwierana wyłącznie w godzinach realizacji warsztatów z zakresu edukacji medialnej
dla dzieci, młodzieży i seniorów.

DANE KONTAKTOWE:

twojemedia@biblioteka.cieszyn.pl
tel.: 33 852 07 10 w. 12

*   *   *

PLAN WARSZTATÓW PRACOWNI TWOJE MEDIA

http://biblioteka.cieszyn.pl/kalendarium-imprez/

*   *   *

RAMOWA OFERTA PRACOWNI:

Logo zajęć warsztatowych z cyklu FOTOmediaWarsztaty fotografii cyfrowej, obejmujące część teoretyczną oraz praktyczną. W programie zajęć znajdują się między innymi: podstawy fotografii, nauka obsługi i praktycznego wykorzystania cyfrowego aparatu fotograficznego, podstawy cyfrowej obróbki zdjęć, plenery fotograficzne (zajęcia w terenie), wyjścia na wystawy fotograficzne oraz spotkania z ciekawymi ludźmi zajmującymi się fotografią zawodowo. Osobno prowadzone są również zajęcia dla osób 50+.

*   *   *

Logo zajęć z cyklu GAMEmediaSpotkania maniaków gier komputerowych, czyli – przyjdź i graj! Specjalnie dla miłośników gier udostępniamy 12 stanowisk z szybkimi, nowoczesnymi komputerami.

*   *   *

Logo zajęć z cyklu SCHOOLmediaNasza pracownia jest otwarta dla grup zorganizowanych ze szkół powiatu cieszyńskiego. Proponujemy nowocześnie wyposażoną pracownię multimedialną, wyposażoną w 12 stanowisk z szybkimi, nowoczesnymi komputerami, a także duży, 52-calowy telewizor z możliwością połączenia z laptopem, przeznaczony dla prowadzącego zajęcia. Placówki zainteresowane organizowaniem lekcji lub spotkań w naszej pracowni prosimy o wcześniejszy kontakt celem ustalenia terminów.

*   *   *

Logo zajęć z cyklu CODEmediaSpotkania Cieszyńskich Mistrzów Kodowania, czyli warsztaty programowania w scratch’u – wizualnym języku programowania, zaprojektowanym przez Mitchela Resnicka (pomysłodawcę między innymi serii zabawek Lego MindStorms i twórcę języka StarLogo). Scratch umożliwia łatwe, oparte na wizualnych szablonach tworzenie interaktywnych animacji, prostych gier, a także ciekawych historyjek. Spotkania służą nauce podstaw programowania oraz logicznego myślenia, a także pozwalają na dołączenie do serwisu społecznościowego scratch’a, skupiającego miłośników programowania z całego świata (w tym z Polski). Warsztaty przeznaczone są głównie dla dzieci szkół podstawowych. Dzięki tym zajęciom w naszej bibliotece powstał Cieszyński Klub CoderDojo, jeden z nielicznych w Polsce.

*   *   *

Logo zajęć z cyklu TRAVELmediaWarsztaty taniego podróżowania – cykliczne spotkania dla osób, które interesują się podróżami, a zależy im na jak największym obniżeniu kosztów podróży. Prowadzącymi są podróżnicy, geografowie i pasjonaci. Czy naprawdę można podróżować za grosze? Tak! To możliwe!

*   *   *

Logo zajęć z cyklu OPENmediaDAYInteraktywne centrum informacji, dostępne dla każdego, czyli – przyjdź i rób, co chcesz! W naszej pracowni możesz odrobić zadanie domowe, skorzystać z Internetu lub spotkać się ze znajomymi na Facebook’u czy Skype’ie. Oprócz stanowisk komputerowych, proponujemy wygodny kącik kanapowy, gdzie można odpocząć, porozmawiać ze znajomymi lub poczytać książki. Nasza pracownia dostępna jest dla osób od 12 roku życia w górę, zaś z jej zasobów może korzystać zarówno młodzież, jak i seniorzy.

*   *   *   *   *

Regulamin korzystania z Pracowni Multimedialnej

POLECAMY: