Książki od podszewki – dobre rozmowy o literaturze

Książki od podszewki – dobre rozmowy o literaturze to cykl spotkań online z osobami, które współtworzą proces powstawania książek. Porozmawiamy z redaktorką, tłumaczką, wydawczynią, ilustratorką i dziennikarzem, który zajmuje się promocją literatury. Podczas spotkań będziemy zastanawiać się nad ich rolą, współpracą z autorami/autorkami, kondycją rynku wydawniczego.

Rozmowy będą punktem do przygotowania pakietu scenariuszy do prowadzenia lekcji bibliotecznych.

Wszystkie spotkania będą prowadzone na platformie clickmeeting, a także na profilu facebook Biblioteki Miejskiej.

Projekt realizowany jest w ramach Programu “Kultura w sieci”.

Plan rozmów:

16 września, godz. 18.00  – Agnieszka Jucewicz-Kwaśniewska “O redagowaniu”,  prowadzenie Ilona Majewska

6 października, godz. 18.00 Michał Nogaś “O książkach” prowadzenie Marcin Mońka

8 października, godz. 18.00 Justyna Czechowska “O przekładzie” prowadzenie Martyna Szczepaniak-Woźnikowska

15 października, godz. 18.00 Maria Dek “O ilustracji” prowadzenie Anna Mojżyszek

*spotkanie z Moniką Sznajderman poprowadzi Natalia Kałuża, data wydarzenia zostanie wkrótce potwierdzona.

Zapraszamy do udziału!