WAKACYJNE PODRÓŻE Z BIBLIOTEKĄ

Po przymusowej izolacji wszyscy tęsknimy już za otwartą przestrzenią, pięknymi krajobrazami i ciekawymi miejscami. Niestety, wciąż jeszcze obowiązują nas pewne ograniczenia, które komplikują plany wakacyjne, więc proponujemy spędzenie środowych letnich popołudni w Bibliotece. Zaprosiliśmy do współpracy podróżników, którzy podzielą się z nami swoimi wrażeniami i obserwacjami, ilustrowanymi pięknymi zdjęciami z niezwykłych miejsc. Mamy nadzieję, że cykl spotkań „Wakacyjne podróże z biblioteką” choć odrobinę osłodzi naszym czytelnikom brak wymarzonego wyjazdu w tym roku, a być może zainspiruje do zaplanowania podróży marzeń w przyszłości?

Wspólne podróżowanie rozpoczniemy 22 lipca! Plan przedstawia się następująco:

►22 lipca – Borneo z bajecznymi wodospadami, jaskiniami i dziewiczą dżunglą

►29 lipca – Sycylia – perła Morza Śródziemnego czyli wulkany, cuda kultury i przyrody

►5 sierpnia – Sri Lanka i jej zielone wzgórza z plantacjami herbaty, zabytkami kultury buddyjskiej i niezwykłą przyrodą

►12 sierpnia – Indochiny i ich tajemnice – Wietnam, Birma, Laos i Kambodża

►19 sierpnia zakończymy naszą podróż na najbardziej europejskim kraju Ameryki Południowej czyli Argentynie.

Wszystkie prelekcje odbywać się będą w środy w sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (II p.) o godz. 17.00 z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Liczba uczestników będzie ograniczona do 40 osób. Podczas spotkania będą obowiązywać środki ochrony osobistej w postaci maseczek lub materiału zasłaniającego usta i nos.