Zwierzyniec

Biblioteka Miejska w Cieszynie – Oddział dla Dzieci ogłasza XI EDYCJĘ MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO z cyklu

ZOSTAŃ PISARZEM Z …

Tegorocznym Mistrzem Konkursu jest ceniony pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk Marcin Pałasz

Zwierzyniec

Świat zwierząt zdumiewa, fascynuje i intryguje. Czasami uczy, wzrusza, czasami też przeraża lub zastanawia. Zwierzaki są po prostu zadziwiające! Prawda?

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych  i obejmuje dwie kategorie wiekowe:
I KATEGORIA – uczniowie klas 4-6
II KATEGORIA – uczniowie klas 7-8

Zadaniem uczestników Konkursu jest napisanie utworu literackiego na wyżej wymieniony temat, spełniającego następujące warunki formalne:
– objętość pracy – maksymalnie 2 str. A4
– czcionka – ARIAL 12

Do składanych prac należy dołączyć następujące dane:
* Tytuł pracy
* Imię i nazwisko oraz wiek autora pracy
* Nazwa szkoły i klasa
* Formularz zgłoszeniowy

Wydrukowane prace konkursowe należy oddawać do 30.04.2020 r. w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Miejskiej lub przesłać na adres:
Biblioteka Miejska w Cieszynie
ul. Głęboka 15
43- 400 Cieszyn

Uroczyste rozstrzygnięcie, wręczenie nagród Laureatom oraz spotkanie z patronem Konkursu odbędzie się w siedzibie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie 9 czerwca br.

Uwaga!
Szkoła, która dostarczy na konkurs największą liczbę prac otrzyma nagrodę specjalną – zaproszenie na spotkanie autorskie z patronem tegorocznych zmagań literackich Marcinem Pałaszem.