CO JEST ZA MUREM?

W zeszłym roku Biblioteka Miejska w Cieszynie nawiązała współpracę z Zakładem Karnym w Cieszynie pod hasłem „Książki w pudle”, która polega na udostępnianiu przez bibliotekę administracji więziennej książek pochodzących z darów, które zasilają więzienną bibliotekę. Osadzeni natomiast naprawiają zniszczone książki ze zbiorów instytucji. Prelekcja “Co jest za murem?” to kolejny etap tej współpracy.

Zastępca dyrektora Zakładu Karnego mjr Rafał Kaczmarczyk oraz rzecznik prasowy por. Tomasz Głasek przybliżą słuchaczom nie tylko historię cieszyńskiego więzienia, ale również zasady, na których funkcjonuje współcześnie. Spotkanie będzie okazją do poznania metod resocjalizacji, obowiązków funkcjonariuszy oraz codzienności za murem więziennym.
W trakcie spotkania będzie też można wylosować ciekawe nagrody związane z cieszyńskim Zakładem Karnym.