NOWE KSIĄŻKI W CIESZYŃSKIEJ BIBLIOTECE

Biblioteka Miejska w Cieszynie uczestniczy kolejny rok z rzędu w programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych  – priorytet 1”. Głównym celem Priorytetu 1, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w latach 2016-2020, jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek, czasopism, multimediów w zbiorach bibliotek publicznych.

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku cieszyńska biblioteka otrzymała dofinansowanie z Biblioteki Narodowej w wysokości 30 000 zł. Pozyskane środki finansowe przeznaczone są na zakup literatury pięknej i popularnonaukowej. Zgodnie z życzeniem czytelników zakupione zostały również audiobooki i  książki drukowane w większym formacie, dużą i czytelną czcionką.
W październiku w cieszyńskiej bibliotece pojawią się również książki elektroniczne tzw. e-booki, których treść zapisaną w formie elektronicznej, będzie można odczytać za pomocą komputera, czytnika książek elektronicznych  lub telefonu komórkowego.

Zapraszamy do biblioteki po nowości wydawnicze na długie jesienne wieczory. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Książki zakupiono ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.