Trzydzieści pięć procent wolności. Wybory czerwcowe 1989 roku w woj. Bielskim

Biblioteka Miejska w Cieszynie wraz z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach serdecznie zapraszają na konferencję popularno – naukową pt.: Trzydzieści pięć procent wolności. Wybory czerwcowe 1989 roku w woj. Bielskim, która odbędzie się 24 września 2019 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej cieszyńskiej biblioteki.

W programie wykłady: Marka Łukasika (OBEN IPN Katowice) pt. Geneza wyborów parlamentarnych w 1989 roku, Artura Kasprzykowskiego (AIPN Katowice) pt.: Przebieg wyborów czerwcowych w 1989 roku na Podbeskidziu oraz Andrzeja Sikory i Mirosława Stycznia pt.: Kampania wyborcza ’89 w województwie bielskim – wspomnienia uczestników.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa Trzydzieści pięć procent wolności. Wybory 4 czerwca 1989 roku na Podbeskidziu

Serdecznie zapraszamy!!! Wstęp wolny.