Biblioteka Miejska w Cieszynie wyróżniona przez Narodowe Centrum Kultury

Projekt “Małe opowieści” cieszyńskiej biblioteki znalazł się w „złotej dwudziestce” najciekawszych inicjatyw wybranych przez Narodowe Centrum Kultury do IX Ogólnopolskiej Giełdy Projektów. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest animacja +słowo.

To bardzo duże wyróżnienie, bowiem wybierano projekty realizowane nie tylko przez biblioteki, ale także domy kultury, muzea i stowarzyszenia z całej Polski – powiedziała Izabela Kula – dyrektor Biblioteki. Głównym celem Giełdy jest wymiana doświadczeń związanych z realizowanymi projektami, aktywizującymi społeczności lokalne w całej Polsce. Stąd kluczowym punktem programu będą prezentacje dobrych praktyk, w tym również cieszyńskiej biblioteki.

Już w październiku na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów w Kielcach opowiemy jak animujemy lokalną społeczność wokół obrazów i słów, zaprezentujemy nasze słowno-animacyjne działania – “Krokodyla w Cieszynie” i “Filmową Kronikę Kobiet” – mówi Ilona Majewska, specjalistka ds. edukacji medialnej Biblioteki Miejskiej i koordynatorka obu projektów.

Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne wydarzenie organizowane przez Narodowego Centrum Kultury, skierowane do wszystkich aktywnych przedstawicieli sektora kultury. Giełda Projektów odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

POLECAMY: