Zanurzeni w baśni …

Mali czytelnicy Biblioteki Miejskiej w Cieszynie z wielkim podekscytowaniem czekają na to wyjątkowe wydarzenie – pamiątkę urodzin wielkiego duńskiego baśniopisarza H.Ch. Andersena! Wiedzą, że “Noc z Andersenem” zdarza się tylko raz jeden w roku, a uczestnikiem wyjątkowych chwil może stać się każdy czytelnik, który odwiedza cieszyńską Bibliotekę bardzo, bardzo często… A wtedy…
W granacie wieczoru z 29 na 30 marca br. Biblioteka Miejska w Cieszynie zmieniała się w miejsce magiczne. Tu z każdą upływającą chwilą rzeczywistość zdawała sie mieszać z fantazją, a dzieci krok po kroku zanurzały się w baśni … Gdyż .. czymże innym mogło być tajemnicze spotkanie z andersenowskimi bohaterami ożywającymi w bibliotecznej witrynie za sprawą istnych “czarów” Marioli i Grzegorza Ptaków lub zjawiskowy taniec małej baletnicy w rozświetlonym wykuszu czytelni? Czym innym, jeśli nie baśniową przygodą, było wymyślanie własnych historii i spisanie ich pod czujnym okiem mistrza Andersena, ba, nawet własnoręczne wykonanie i zilustrowanie unikatowych tomików. Zaś nocny Diashow, czyli pokaz filmowy w stylu retro, trochę staroświecki , acz zdecydowanie wyjątkowy i nastrojowy, pozwolił łagodnie odpłynąć dzieciom w krainę snów… Najpierw jednak – zabawy, upominki, przebrania, słuchanie muzyki i smakowanie wyśmienitego tortu oraz pysznej pizzy – w czasie Nocy zadbaliśmy o należytą strawę dla ducha i ciała i …nikt nie był zawiedziony.
Zdziwienie, wzruszenie, tajemnica – takie słowa najlepiej opisują tegoroczną “Noc z Andersenem”. Pozostały piękne wspomnienia i … baśnie Andersena, które czekają na bibliotecznej półce na kolejnych czytelników.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

POLECAMY: