Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej

Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprasza do obejrzenia wystawy „Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej” udostępnionej przez Duński Instytutu Kultury w Warszawie. Wystawa czynna będzie  w terminie 1-30 kwietnia br., sala konferencyjna na II piętrze. Wystawa prezentuje kopie ilustracji  do różnych polskich wydań baśni Andersena, znanych zarówno tym najstarszym, jak i najmłodszym czytelnikom. Zawiera m.in. ilustracje artystów takich jak: Jan Marcin Szancer, Janusz Stanny, Marian Murawski, Paweł Pawlak, Ewa Kozyra-Pawlak, Bogusław Orliński, Agnieszka Żelewska, Aleksandra Kucharska-Cybuch, Katarzyna Derkacz-Gajewska, Elżbieta Wasiuczyńska.

Ponadto Oddział dla dzieci zaprasza uczniów szkół podstawowych na lekcje biblioteczne  pt. „Andersenada” o życiu i twórczości Hansa Christiana Andersena, połączone ze zwiedzaniem w/w wystawy. Działania odbywają się w ramach projektu “Oto moja baśń…”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.