Animowanki – rusza nabór do dziecięcej grupy filmowej

Nowy cykl zajęć w Pracowni Multimedialnej adresujemy do dzieci w wieku 8-13 lat, które lubią działania plastyczne i chcą spróbować swoich sił w dziedzinie filmu animowanego. Podczas warsztatów uczestnicy poznają cały proces produkcji filmu – od stworzenia scenariusza, rozrysowania storyboardu, budowy scenografii, zaanimowania scen, udźwiękowienia, aż do przygotowania uroczystej premiery.

Animacja poklatkowa (stop motion) łączy klasyczny warsztat plastyczny (rysowanie/wycinanie/lepienie) z nowymi technologiami – podczas zajęć będziemy korzystać z profesjonalnego sprzętu i oprogramowania do tworzenia filmów animowanych (Dragon Frame, Adobe Premiere).

Zajęcia rozwijają wyobraźnię, uczą opowiadać historie za pomocą obrazu i dźwięku, są lekcją cierpliwości, współpracy w grupie, pozwalają rozwinąć talenty, zdobyć nową pasję, poznać historię filmu animowanego.

Warunki uczestnictwa:

Do udziału w zajęciach zapraszamy dziewczynki i chłopców w wieku 8-13 lat. Ze względu na specyfikę warsztatu ilość miejsc jest ograniczona,

o przyjęciu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń i deklaracja udziału w całym cyklu zajęć (wrzesień-grudzień).

Zapewniamy sprzęt, oprogramowanie, profesjonalne wsparcie prowadzącej.

Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu, w środy w godzinach 15.00-16.30 lub 15.30-17.00 (ostateczne ustalenia zostaną podjęte z rodzicami).

Rozpoczęcie zajęć: 26 września w Pracowni Multimediów Biblioteki Miejskiej w Cieszynie przy ul. Głębokiej 15 (II piętro, pracownia 207).

Zapisy:

osobiście: w Pracowni Multimediów (poniedziałek-czwartek godz. 8.00-13.00),

telefonicznie:338 520 710 wew. 12

mailowo: twojemedia@biblioteka.cieszyn.pl (w tytule maila prosimy wpisać „Rekrutacja: Animowanki”)