Ubierz się w książkę – czyli warsztaty sleeveface w bibliotece

Spotkanie rozpoczęło się multimedialnym pokazem Piotra Chlebusa-Jancarczyka, pracownika skoczowskiej Biblioteki Publicznej, który zaprezentował uczestnikom fenomen i podstawowe zasady sztuki sleeveface, czyli metody fotografowania osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała lub książką wkomponowaną w adekwatne do okładki otoczenie. A potem wszyscy, z książką w jednej ręce i smartfonem w drugiej, raźno ruszyli do robienia samodzielnych zdjęć. W ruch poszły także rekwizyty: szable, pistolety, tarcze, stroje z epoki i in. Efektem finalnym warsztatów sleeveface będzie wystawa pn. „Ubierz się w książkę w barwach biało-czerwonych”, która zostanie zaprezentowana podczas Narodowego Czytania w Cieszynie.

Niekonwencjonalne warsztaty fotografii artystycznej są częścią projektu „Cieszyńska jesień w barwach biało-czerwonych”, który uzyskał wsparcie finansowe Narodowego Centrum Kultury.