UFO NAD BIBLIOTEKĄ… rusza kolejny Międzynarodowy Festiwal Czytania nad Olzą

Czy czytanie może być odlotowe? Co łączy  kosmos i cieszyńską bibliotekę? Czy książka może być powodem nieziemskich emocji? Już niebawem przeniesiemy się w odległą galaktykę,  aby wspólnie rozpocząć XI Międzynarodowy Festiwal Czytania nad Olzą, który startuje 4 czerwca br. o godz. 11.00  w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie.

W tym dniu cieszyńscy artyści ze szkoły tańca PeDeBe prowadzonej przez Fundacje „Ster” Izabeli Tymich, zarówno ci dorośli, jak i dzieci, porwą nas w kosmos, aby pokazać, że czytać może każdy i… dosłownie wszędzie. To niesamowite widowisko zachwyci nas wspaniałą choreografią, kostiumami, muzyką i tańcem. W tym roku imprezę poprowadzi znany wszystkim Mariusz „Maryjusz” Kałamaga- satyryk, prezenter, konferansjer, ale przede wszystkim artysta kabaretowy i współzałożyciel kabaretu Łowcy.B.

W kolejnych dniach trwania Festiwalu zapraszamy do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie na spotkania autorskie ze znakomitymi pisarzami dla dzieci m.in. z Pawłem Beręsewiczem
( 5 czerwca br.), Zuzanną Orlińską (6 czerwca br.) i Rafałem Witkiem (8 czerwca br.).

Bezpłatne bilety na Inaugurację Festiwalu można odebrać w Oddziale dla dzieci cieszyńskiej biblioteki w godzinach jej otwarcia, natomiast na spotkania autorskie, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy pod nr tel. 33 8520710 w. 15 lub 16.

Międzynarodowy Festiwal czytania nad Olzą jest częścią polsko-czeskiego projektu „Emoce bez hranic/Emocje bez granic” realizowanego przez Celé Česko čte dětem i Bibliotekę Miejską w Cieszynie. Wspólne działania zmierzają m.in. do usunięcia barier kulturowych i językowych wśród uczestników projektu, nawiązywania kontaktów wśród młodzieży po obu stronach granicy oraz do wzrostu czytelnictwa i promowania wartościowej literatury dla młodzieży.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko i budżetu państwa.

 

 

POLECAMY: