A- jak Azja, A- jak Andersen

Jeżeli zapytamy najmłodszych czytelników Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, czego nie może zabraknąć w Bibliotece wiosną, odpowiedzą bez wątpienia – „Nocy z Andersenem”. Nic dziwnego, wszak urodziny duńskiego baśniopisarza (przypadające 2 kwietnia) zawsze obchodzimy hucznie, wesoło i „z przytupem”. Tak też z 13/14 kwietnia br. odbyła się w cieszyńskiej Bibliotece noc baśni i niespodzianek, której patronował sam Hans Christian Andersen.
Razem z mistrzem baśni podróżowaliśmy…. do Azji. Przewodnikiem w tej podróży był Piotr Mojżyszek, który opowiedział dzieciakom jak żyją, co jedzą,czego uczą się i w co bawią ich skośnoocy rówieśnicy. Uczestnicy Nocy nauczyli się jedzenia pałeczkami, malowali kolorowymi piaskami i samodzielnie przygotowali pyszne fresh spring rolls.
Świętowanie urodzin nigdy nie może obejść się bez przysmaków , tak też mistrz Andersen poczęstował dzieci urodzinowym tortem oraz pizzą a nawet obdarował najmłodszych upominkami.
O północy szacowny gość zaprosił dzieci na „Baśniousypianie” czyli czytanie baśni na dobranoc, dzięki któremu spokojnie zasnęły…prawdę powiedziawszy nie, nie usnęły wszystkie dzieciaki!
Jaka była tegoroczna Noc z Andersenem? Jak zwykle wyjątkowa, jak zawsze niepowtarzalna , tym razem nieco egzotyczna. Dzieciaki z pewnością mają co wspominać. A kto nie był- niech żałuje kolejna Noc już za rok!

Noc z Andersenem – impreza, która sprawia tak wielką radość małym czytelnikom Biblioteki, zorganizowana została dzięki hojności lokalnych sponsorów:

Cukiernia i Naleśnikarnia DELICJE ul. 3 Maja 11, 43-450 Ustroń
Firma Handlowa Wilczek Tomasz EUROSPAR ul. Stawowa 54, Cieszyn