200 szczytów świata – spotkanie z Anną Borecką

Anna Borecka – jedyna polska alpinistka, która realizuje projekt zdobycia najwyższych szczytów we wszystkich państwach na świecie, w dodatku podróżując autostopem w pojedynkę. Większość gór zdobyła sama, a niektóre z nich – wspólnie z napotkanymi osobami lub wspinając się zespołowo. W ramach projektu „200 Szczytów Świata” osiągnęła najwyższe wierzchołki w 46. krajach, między innymi:

  Mont Blanc  (4 810 m n.p.m.)  Francja,  Europa,

  Demawand   (5 610 m n.p.m.)  Iran,  Azja,

  Aconcagua   (6 962 m n.p.m.)  Argentyna,  Ameryka Południowa,

  Jebel Toubkal (4 167 m n.p.m.)  Maroko,  Afryka.

 

W dniu 13.02.2018 r. o godz. 18.00 Pani Ania poprowadzi w Cieszynie nową prezentację pt.

„200 Szczytów Świata – jak realizować wielki projekt małym kosztem”.

Powie czym jest Zew i jak przygotować się do samotnej wyprawy. Jak radzić sobie z niebezpieczeństwem, jadąc autostopem w nieznane, nocując na dziko w małym namiocie lub wspinając się w pojedynkę. Opowie o życzliwych ludziach spotkanych po drodze oraz o realizacji swojej misji. Zdradzi też tajemnicę, jak tanio podróżować po świecie i jaką walutą (dostępną dla każdego) za to płacić.

Anna Borecka odwiedziła dotychczas 61 państw na pięciu kontynentach. Przejechała „na stopa” w pojedynkę ponad 62 800 km i najdalej dotarła do Chin. Podróżowała samotnie przez siedem muzułmańskich krajów, po drodze weszła m.in. na Pik Rozdzielenia (6 148 m n.p.m.) w Kirgistanie. Samotnie skakała przez szczeliny lodowe w Pamirze i Karakorum. Była świadkiem demonstracji w Teheranie i pacyfikacji Ujgurów w Zachodnich Chinach. Jej prelekcje, a było ich już trzydzieści, dostarczają publiczności wielu wrażeń oraz inspirują do realizacji własnych marzeń J. Dla osób zainteresowanych dalszymi przygodami „Alpinistki na autostopie” będą dostępne – w cenach promocyjnych i z autografem – dwa tomy książki.

Zapraszamy na spotkanie! Wstęp wolny.

 

POLECAMY: