Zajęcia C.A.C.Y

Oferta w naszej bibliotece ciągle poszerza się o nowe zajęcia. Tym razem mieliśmy okazję pobawić się cybernetyką wraz z uczniami gimnazjum z Dębowca. Zajęcia były niezwykle ciekawe – co można stwierdzić patrząc na miny uczestników i ich zaskoczenie.

Sprawdziliśmy, czy uczestnicy potrafią zapalić żarówkę „siłą swojego umysłu” – wykorzystując sygnał EEG. Badaliśmy ich mięśnie – okazało się, że stworzenie bionicznej kończyny wcale nie jest takie trudne. Największe zainteresowanie wzbudził jednak eksperyment z połączeniem dwóch osób gdzie  jedna wysyłała sygnał elektryczny do mięśni kolegi/koleżanki – to sprawiło największą frajdę!

Nasza Biblioteka stara się przyciągnąć młodzież do aktywnego spędzania czasu wolnego, poszukiwania nowych, niecodziennych pasji i zainteresowań,
a także budzi ciekawość w dziedzinie nauk ścisłych.

Wkrótce więcej tego typu zajęć pojawi się w naszej ofercie.