Rusza nabór na szkolenie „Pierwsze kroki z komputerem”

Masz skończone 50 lat i mieszkasz na terenie Gminy Cieszyn? Chcesz się dalej rozwijać, nabyć nowe umiejętności?
Skorzystaj z szerokiej oferty projektu
„e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”. Dzięki projektowi możesz za darmo podnieść swoje kwalifikacje.

Nabór uczestników w wieku 50 + na szkolenie „Pierwsze kroki z komputerem” rusza 23 czerwca br. od godz. 10.00 – 11.00 w siedzibie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (sala konferencyjna, II piętro).

Projekt „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” jest realizowany przez partnerstwo w składzie: Fundacja Aktywizacja (Partner Wiodący), Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego. Organizacje te zaprosiły do współpracy ponad 100 gmin z całej Polski, wśród nich znalazła się Gmina Cieszyn.

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności korzystania z internetu (w tym z e-usług publicznych), ponad 18 000 dorosłych, którzy nie korzystali dotychczas z możliwości, jakie daje komputer z dostępem do Internetu (np. nie robią przelewów on-line, nie załatwiają spraw urzędowych przez internet, nie sprawdzają długości oczekiwania na przyjęcie przez lekarza-specjalistę NFZ czy nie biorą udziału w konsultacjach on-line).

W ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” na terenie Gminy Cieszyn przeszkolonych zostanie 360 osób w wieku od 18 do 65+ roku życia. Szkolenia dla mieszkańców Gminy Cieszyn odbywać będą się w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców Gminy Cieszyn do udziału w szkoleniach.

E-MOCNI_plakat_informacyjny_UE_A3-page-001PIERWSZE KROKI Z KOMPUTEREM