Rymowali ze smakiem

Ulubione smaki, rodzinne przepisy, strzeżone receptury, wyjątkowe smakołyki lub przeciwnie, znienawidzone dania i trudne do przełknięcia potrawy – tematem wiersza w konkursie literackim z cyklu Zostań pisarzem z … „Apetyt na rymy „, ogłoszonym przez Oddział dla dzieci Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, mogło być wszystko, byle opisane zgrabnie, z pomysłem i zamknięte w poetyckich strofach. Patronem owych wierszowanych zmagań nie mógł zostać nikt inny, jak tylko autor lubianych i chętnie czytanych przez dzieci wierszy, a takim jest z pewnością poetka Agnieszka Frączek.
Uczniowie szkół podstawowych oraz gimmnazjalnych z całego powiatu cieszyńskiego poradzili sobie z tematem wręcz doskonale i niełatwo było spośród dwustu prac wybrać te najlepsze.
Zwycięzcami tegorocznego Konkursu zostali:
I KATEGORIA (uczniowie szkół podstawowych z klas 4-6)
1 miejsce Kamila Machej, 2 miejsce Barbara Fiedor ex aequo Marcin Wisełka, 3 miejsce Michalina Świerkosz; wyróżnieni: Dominika Frydrychowicz, Paulina Jagiełło, Oliwia Łopatkiewicz;
II KATEGORIA ( gimnazjaliści)
1 miejsce Justyna Cyrzyk, 2 miejsce Weronika Kulak, 3 miejsce Sabina Morcinek.
Uroczyste rozstrzygnięcie zmagań młodych poetów odbyło się w siedzibie Biblioteki Miejskiej 09.06.br., podczas ostatniego dnia X edycji Międzynarodowego Festiwalu Czytania nad Olzą. Laureaci konkursu oraz uczniowie cieszyńskich szkół podstawowych, wzięli udział w spotkaniu autorskim z Agnieszką Frączek, tak też w mieli okazję osobiście poznać patronkę tegorocznej literackiej rywalizacja i wymienić z nią fachowe uwagi dotyczące warsztatu poety oraz nabyć tomik wierszy, rzecz jasna z dedykacją.
Konkurs został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.